Zespół Edukacyjny nr 2 Szkoła Podstawowa nr 17 im. gen. Władysława Sikorskiego w Zielonej Górze
Joanna    wtorek, 27, listopad 2018 17:31
Brzechwomania 2018

W tym roku szkolnym Biblioteka pana Kleksa przy WiMBP,  zaproponowała  uczniom klas II i III zielonogórskich szkół międzyszkolny konkurs  literacko – kreatywny. Uczniowie musieli zapoznać się z treścią aż 35 wierszy Jana Brzechwy i stanąć do walki o tytuł „Brzechwomaniaka roku 2018". Dzieci z klas II i III wzięły udział w eliminacjach szkolnych, wzięło w nich udział 16. uczniów.  W konkursie zostały wyłonione trzy trzyosobowe zespoły, których członkowie  najlepiej znali treść wszystkich wierszy. Nasze najlepsze drużyny w składzie: I -Alicja Życzkowska, Franciszek Masklak, Małgorzata Szymczak, II- Kuba Szulczynski, Maja Rytter, Lena Wojtuściszyn, III- Lena Kaszuba, Ula Piwońska, Ines Kossakowska,  8 listopada wzięły udział   w I etapie konkursu w w Bibliotece Wojewódzkiej. W tym etapie rywalizowało 18 drużyn z zielonogórskich szkół. Drużyny musiały rozwiązać test sprawdzający znajomość treści wierszy Jana Brzechwy. Do drugiego etapu zakwalifikowały się 2 nasze drużyny  (II i III) zdobywając maksymalną ilość punktów i 22 listopada stanęły do walki o tytuł  Brzechwomaniaka roku 2018.  W finale wzięły udział  4 drużyny: 2  z SP 17 i 2 z SP 18 , które zmagały się trudnymi, ale ciekawymi zadaniami m.in. układały puzzle, poszły na wojnę  z muchami, grały w pchełki, budowały statek z kart, rozpoznawały odgłosy zwierząt, ubijały pianę z białek. Nieocenieni okazali się również kibice, którzy wspaniale dopingowali swoje drużyny. Kibice tworzyli też groźnego grzyba, który miał walczyć  z muchami(dodatkowe punkty dla drużyn). Tytułu Brzechwomaniaka roku 2018" nie udało nam się zdobyć, zdobyliśmy   II miejsce  i wyróżnienie,  ale nasi uczniowie świetnie się bawili, do szkoły przynieśli świetny humor i ciekawe prezenty m.in. wielkie główki kapusty.

 

                                                                                              Małgorzata Moroz

    Zapraszamy do galerii ( klik ) Więcej zdjęć na stronie fb szkoły

 

Kontakt ze szkołą