Zespół Edukacyjny nr 2 Szkoła Podstawowa nr 17 im. gen. Władysława Sikorskiego w Zielonej Górze
Joanna    poniedziałek, 18, marzec 2019 14:53
Tydzień matematyczny

W dniach 11 – 15 marca br. w naszej szkole był szczególny tydzień… TYDZIEŃ MATEMATYCZNY!!!  Co się wtedy działo?! Oj działo się… Klasy ósme poznały haft matematyczny, siódme budowały piramidę Sierpińskiego, szóste – konstruowały kostkę Mengera, piąte – wyklejały dywan Sierpińskiego, a czwarte tworzyły i kolorowały fraktale. Od poniedziałku do czwartku na długich przerwach –  uczniowie całej szkoły rozwiązywali zadania, za które mogli uzyskać bardzo dobrą ocenę . We wtorek były eliminacje do konkursu „Matematyczne 1 z 10”. Na czwartek uczniowie przygotowali plakaty i lapbooki dotyczące liczby Pi . W piątek był finał konkursu „Matematyczne 1 z 10” . Serdecznie gratuluję finalistom i zwycięzcom!

Iwona Szulc

Zapraszamy do galerii (klik)