Anna W    wtorek, 17, wrzesień 2013 18:53
Warsztaty przyrodnicze w Helu

W dniach 04-07 września 2013 r. jedenaścioro uczniów z naszej szkoły wraz z panią Beatą Stoncel i Ewą Woźniak  wzięło udział w warsztatach przyrodniczych w Helu. Wyjazd ten był nagrodą dla laureatów  Ogólnopolskiego Konkursu "Zaadoptuj rzekę".

 

Warsztaty zostały prowadzone przez pracowników Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i członków Klubu Gaja.Podczas zajęć dzieci czynnie uczestniczyły w otwarciu Domu Morświna, brały udział w zajęciach na terenie Fokarium poznając dokładnie życie bałtyckich fok i morświnów. W czasie rejsu po Bałtyku i Zatoce Puckiej badali  siłę wiatru, zasolenie i kwasowość wody w obu akwenach. Pod kierunkiem ornitologa uczniowie obserwowali w terenie ptaki zamieszkujące wybrzeże Morza Bałtyckiego. Brali  także dział w zajęciach interaktywnych związanych z rybami i bezkręgowcami Bałtyku prowadzonymi przez ichtiologów, czyli specjalistów od ryb. W trakcie tych warsztatów wykonywali między innymi zaciąg siecią i przeprowadzali sekcję zwłok śledzia.

Ciekawe zajęcia dały dzieciom możliwość poszerzenia wiadomości na temat Morza Bałtyckiego i jego mieszkańców za pomocą badawczych i praktycznych metod. Przypomniały nam wszystkim, że jeżeli będziemy dbać o czystość naszych rzek, to w ten sposób dbamy także o stan naszego morza.

Organizatorami wyjazdu byli: Klub Gaja i Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, a sponsorami Narodowy oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a także Fundacja PKO Banku Polskiego.

Kliknij w zdjęcie, by przejść do galerii.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt ze szkołą