Anna W    niedziela, 12, styczeń 2014 12:57
Chroń dziecięce uśmiechy

Uczniowie klas czwartych i drugich brali udział w Ogólnopolskim Programie "Chroń Dziecięce Uśmiechy". Celem projektu jest edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Program ten powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Wrigley Poland, producenta bezcukrowych gum do żucia Orbit. Do programu włączyło się również Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. W ramach programu każde dziecko otrzymało książeczkę z informacjami na temat zębów. W trakcie zajęć dzieci wykonywały papierowe modele szczęk, poznały budowę wewnętrzną zęba stałego, poznały również rodzaje zębów i funkcje, które one pełnią. Obejrzały naturalne eksponaty dotyczące uzębienia zwierząt roślinożernych i mięsożernych porównując je ze sobą. Uczyły się prawidłowo czyścić zęby po projekcji poglądowego filmu. Ćwiczyły na wytłaczankach do jajek czyszczenie zębów za pomocą "nitki dentystycznej". W domu chętni uczniowie wykonywali doświadczenia związane z programem. Dzieci wspólnie ustaliły zasady dbania o zęby, które będą się starały wypełniać. W klasach drugich program był realizowany przez opiekunki Klubu "Wiewiórka", panią Małgorzatę Djaków i Małgorzatę Pieluszczak, a w klasach czwartych - przez opiekuna Szkolnego koła PCK, panią Beatę Stoncel.

                                                                                                     B. Stoncel

Kliknij w zdjęcie, by przejść do galerii.

 

Kontakt ze szkołą