Anna W    niedziela, 02, marzec 2014 19:45
Akademia Młodego Biologa

26 lutego 2014, w godzinach popołudniowych, kółko przyrodnicze i inni chętni uczniowie wraz z panią Beatą Stoncel kolejny raz uczestniczyli w wykładzie organizowanym przez pracowników Wydziału Biologii Uniwersytetu Zielonogórskiego w ramach projektu "Akademia Młodego Biologa". Tym razem byliśmy odbiorcami bardzo ciekawej prezentacji dr inż. Jarosława Gniazdowskiego pt. "Energia dostępna dla człowieka". Prezentacja pokazywała różne źródła energii, a przede wszystkim wykorzystanie energii słońca. Dowiedzieliśmy się co to jest budownictwo pasywne, do czego służą "węże morskie" w Kalifornii i dlaczego Tama Trzech Przełomów w Chinach jest powodem katastrofy ekologicznej. Wiemy, że łatwo jest wykorzystać energię słoneczną, ale nie ma metod jej magazynowania. Może ktoś z Was wymyśli taką metodę i zostanie najbogatszym człowiekiem na Ziemi?

Kliknij w zdjęcie, by przejść do galerii.

 

Kontakt ze szkołą