Anna W    niedziela, 09, marzec 2014 19:48
Spotkanie z panem Biszczanikiem

W dniu 24/02/2014 roku w naszej szkole gościliśmy pana Grzegorza Biszczanika - zielonogórskiego historyka i kolekcjonera dawnych ilustrowanych kart pocztowych, naszego absolwenta. Nasz gość w ramach cyklu "Nasi absolwenci z pasją" spotkał się z klasami III - VI i przedstawił historię oraz rozwój pocztówki na przełomie wieków. Wprowadził naszych uczniów w fascynujący świat kolekcjonerstwa.
Uczniowie w ramach historii "żywej" mogli dotknąć dawnych widokówek wyprodukowanych z różnych materiałów, jak m.in. skóra, drewno, jedwab czy korek. Dzieci mogły obejrzeć pocztówki o różnych kształtach (np. kwadratowe, okrągłe), kartki rozkładane oraz zobaczyć niespotykane aktualnie pocztówki dźwiękowe. Najstarszą pokazaną pocztówką była algierska karta pocztowa z 1877 roku, która była zarazem jedną z najmniejszych produkowanych widokówek na świecie. Dzieci mogły zobaczyć także pocztówki wydawane w tak odległych krajach jak np. Afganistan, Korea Południowa, Singapur, Malezja, Indie.

                                                                                                p. Marzena Jurec

Kliknij w zdjęcie, by przejść do galerii.

 

Kontakt ze szkołą