Anna W    poniedziałek, 24, marzec 2014 14:22
Akademia Młodego Biologa 2

12 marca 2014 r uczniowie z kółka przyrodniczego naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w wykładzie zorganizowanym przez Wydział Biologii Uniwersytetu Zielonogórskiego w ramach Akademii Młodego Biologa. Wykład pt."Selekcja i genetyka drzew leśnych na przykładzie sosny gubińskiej" wygłosił pan inżynier Andrzej Nowacki z Nadleśnictwa Gubin . W trakcie wykładu pozyskaliśmy informacje o zaletach sosny gubińskiej, dowiedzieliśmy się co to jest drzewostan "in situ", co to jest szczep i klon, dlaczego zostawia się w lesie drzewa bez kory. Ostatni wykład odbędzie się 02 kwietnia. Serdecznie zapraszamy.

                                                                p. Beata Stoncel - nauczyciel przyrody.
Kliknij w zdjęcie, by przejść do galerii.

 

Kontakt ze szkołą