Anna W    poniedziałek, 24, marzec 2014 17:40
Z fizyką łatwiej zrozumieć świat

Późnym popołudniem 17 marca kółko przyrodnicze odwiedziło Gimnazjum Nr 7, aby uczestniczyć w wykładzie i warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki SnaFi oraz  Wydział Fizyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zajęcia dotyczyły zagadnień związanych z optyką, czyli funkcjonowanie różnego rodzaju mikroskopów oraz załamania i odbicia światła. Każdy mógł zrobić swój preparat mikroskopowy, a następnie go obejrzeć. Czwarto-, piąto- i szóstoklasiści wykonywali proste doświadczenia z wykorzystaniem elektromagnesów, soczewek i lasera. Każdy mógł wykonać swój własny spektroskop, czyli przyrząd do rozszczepienia światła słonecznego. Oprócz tego dzieci miały możliwość obserwowania m. in. działania maszyny elektrostatycznej, jak również zamianę sił na sprężynie. Były to bardzo ciekawe warsztaty.

                                                                                              p.  Beata Stoncel

Kliknij w zdjęcie, by przejść do galerii.

 

Kontakt ze szkołą