Anna W    wtorek, 01, kwiecień 2014 19:28
„Akademia Przyjaciół Pszczół” apeluje do Działkowców

29.03.2014 r. na terenie naszej szkoły odbywało się Walne Zebranie Sprawozdawcze Rodzinnych Ogródków Działkowych „Związkowiec”. Na to spotkanie nasza szkolna  „Akademia Przyjaciół Pszczół” przygotowała wystawę poświęconą pszczołowatym. Pokazaliśmy na niej zdjęcia  różnych przedstawicieli tej rodziny,  przedstawiliśmy zasady Przyjaciół Pszczół, zaprezentowaliśmy rośliny przyjazne pszczołom  i przekazaliśmy instrukcje jak budować sztuczne gniazda dla pszczół samotnie żyjących. Przedstawiciele naszej Akademii zwrócili się ze specjalnym „Apelem” do wszystkich zebranych, aby Ci wspomogli nasze starania służące ochronie pszczołowatych. „Apel” został odczytany i przekazany na ręce prezesa ROD „Związkowiec”. ROD „Związkowiec” to 330 działek zajmujących  powierzchnię  ok. 13 ha, co stanowi 4,87%  ogólnej powierzchni ogródków działkowych w naszym mieście i mają ok. 500 użytkowników. Mamy nadzieję, że część z nich wesprze nasze starania. Na stronie internetowej ROD zostaną zamieszczone materiały informujące jak budować gniazda dla pszczół i jakie rośliny są przyjazne dla tych owadów.

Beata Stoncel, opiekun Akademii Przyjaciół Pszczół.

 

Kontakt ze szkołą