Anna W    niedziela, 06, kwiecień 2014 18:44
Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Akademia Przyjaciół Pszczół

zaprasza uczniów i rodziców.

Zagraj z nami.

Załóż swój wirtualny balkon

• Spróbuj swoich sił jako projektant balkonów.

• Skorzystaj z aplikacji, która pomoże Ci stworzyć kawałek zielonej przestrzeni, który oprócz upiększania rzeczywistości, będzie przede wszystkim  przyjazny dla pszczół.

• Dowiedz się w jaki sposób możesz im pomóc, planując swoje najbliższe otoczenie.

• Na dole strony  kliknij w zakładkę Stwórz swój balkon.

• Otwórz wirtualny pusty balkon i zacznij projektowanie.

Instrukcja:

Na balkonie masz do dyspozycji różne rośliny pomocne pszczołom oraz dekoracje, ale tylko 20 punktów energii, którą możesz wykorzystać.

Umieszczenie  jednego  elementu z listy (za wyjątkiem dekoracji)  zabiera Ci jeden punkt energii, ale  może sprawić, że Twój balkon  stanie się bardziej różnorodny i przyjazny dla pszczół.

Przydatność  każdego  elementu,  z  którego  zbudujesz balkon przyjazny dla 3 rodzajów owadów pszczołowatych liczymy w punktach.

Każdy taki element posiada od 0 do 4 punktów, w  zależności od przydatności dla każdego rodzaju owadów pszczołowatych.

Im więcej punktów posiada dany element, tym ma większe znaczenie dla konkretnego  gatunku owadów pszczołowatych.

Wszystkie wykorzystywane elementy mogą być umieszczone na planie ogrodu lub balkonu zgodnie z ich przeznaczeniem.

Na  swoim  balkonie  możesz  umieścić  więcej niż jedną sztukę  wybranego elementu. Nie zabiera to energii, ale też nie dodaje punktów.

Możesz zaprojektować wiele balkonów i zapisać je na dysku swojego komputera jako jpg.

Jeżeli zakończyłeś projektowanie zanotuj osiągnięte wyniki:

Pszczoła miodna: ( ilość punktów )

Trzmiele: ( ilość punktów )

Pszczoły dzikie: ( ilość punktów )

Energia: ( ilość pozostałych Ci punktów )

Zapisz obraz swojego balkonu jako jpg.

W nazwie podaj imię, nazwisko, klasę.

Prześlij zapisany jpg. plus uzyskane wyniki na adres mailowy:

Wykorzystaj  zdobytą  w trakcie tej zabawy wiedzę i spróbuj wraz z rodzicami stworzyć

rzeczywisty balkon przyjazny pszczołom.