Anna W    niedziela, 18, maj 2014 19:51
XXII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych

15 maja w Gimnazjum nr7 w Zielonej Górze odbyły się XXII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6B: Zosia Kaplińska i Krystian Adamczak. Mistrzostwa obejmowały 6 konkurencji: 5 praktycznych i 1 teoretyczną dotyczącą informacji o organizacji Czerwonego Krzyża i Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasze zuchy udzielały I pomocy przy omdleniu, krwotoku z nosa, złamaniu ręki, ranie ciętej, demonstrowali resuscytację na fantomie. Zadania praktyczne oceniane były przez SIM (społecznych instruktorów młodzieżowych). Nasi uczniowie zajęli IV miejsce. Do części praktycznej konkursu Zosia i Krystian przygotowywani byli przez pielęgniarkę szkolną- panią Joannę Szutkiewicz, a do części teoretycznej przez opiekuna szkolnego koła PCK- Beatę Stoncel.

                                                                                                      Beata Stoncel

Kliknij w zdjęcie, by przejść do galerii.

 

Kontakt ze szkołą