Anna W    wtorek, 10, czerwiec 2014 05:19
Dzień Patrona 2014

Na 2 czerwca przypadły tegoroczne obchody Dnia Patrona naszej szkoły - gen. Władysława Sikorskiego. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele przygotowali uroczysty apel upamiętniający tego wielkiego patriotę i wspaniałego Polaka. Dzień Patrona swą obecnością uświetnili znamienici goście ze Stowarzyszenia "Gibraltar 1943", m.in. gen. bryg. rez. Zbigniew Szura – Prezes Stowarzyszenia i Przewodniczący Lubuskiej Rady Kombatantów, Osób Represjonowanych i Stowarzyszeń Patriotycznych, który odznaczył sztandar szkolny Medalem Pamiątkowym  za zasługi w krzewieniu wiedzy i kultywowaniu pamięci o Generale Sikorskim przez kadrę i uczniów SP 17.

Podczas apelu nagrodzono zwycięzców konkursu Wiedzy o Polsce i Patronie Szkoły (kl. I-III) oraz II edycji turnieju "Na tropie Generała" (kl. IV-VI). Złożono również kwiaty po tablicą upamiętniającą Patrona SP nr 17.

                                                                                         M. Jurec

Kliknij w zdjęcie, by przejść do galerii.

 

Kontakt ze szkołą