Anna W    czwartek, 12, czerwiec 2014 07:46
Wymiana polsko-niemiecka 2014

W dniach 12 – 14 maja 2014 roku grupa 30 uczniów z klas piątych i szóstych wraz z opiekunami wyjechała do Cottbus w ramach wymiany polsko – niemieckiej dzięki projektowi współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu

„Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość”

         "Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft"

 

Na  miejscu  czekalo  na nas wiele atrakcji, ale przede wszystim spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z zaprzyjaźnionej szkoły w Cottbus. Nasi koledzy pokazali nam swoją szkołę i wspólnie wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych, a efekty można zobaczyć w szkolnej galerii. Nie obyło się również bez zmagań sportowych, np. gra w kręgle, w piłkę nożną, siatkową czy przeciąganie liny. Poznaliśmy nie tylko szkołę . Wspólnie zwiedzaliśmy miasto Cottbus z Pocztylionem oraz przepiękny park Branitz z jego bogatą historią i tajemnicami. Urzekło nas również ZOO, gdzie mogliśmy sami nakarmić słonie. Siły regenerowaliśmy na basenie i w parku rozrywki Teichland. Te wspólne spędzone trzy dni  jeszcze bardziej zacieśniły  kontakty i przyjaźnie  między uczniami i nauczycielami z obu szkół.

Kliknij w zdjęcie, by przejść do galerii.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i     Projekty Sieciowe Euroregionu
„Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość”

"Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft"

 

 

Kontakt ze szkołą