Anna W    niedziela, 15, czerwiec 2014 20:27
Wycieczka przyrodnicza 2014

04 czerwca 2014 r odbyła się ogólnoszkolna wycieczka przyrodnicza, w której udział wzięli chętni uczniowie z klas 3-6. Dzieci odwiedziły miejscowość Kłopot- bocianią wioskę gdzie odbyła się lekcja multimedialna na tema bociana białego. Następnie uczniowie udali się z lornetkami w ręku na zajęcia w terenie aby policzyć młode bocianiątka. Następnie udały się do Muzeum Łąki i ścieżkę edukacyjną po przepięknych łąkach. Na koniec pojechały do Parku Narodowego "Ujście Warty", gdzie przy użyciu lornetek uczyły się rozpoznawać liczne gatunki ptaków, które na tych terenach przebywają. Ogromnym przeżyciem było obserwowanie młodych orłów bielików, które atakowały czaple białe.

Organizatorem wycieczki było biuro turystyczne BOLTOUR w Zielonej Górze i Beata Stoncel, nauczyciel przyrody.

                                                                                                                          

                                                                                                     B. Stoncel
Kliknij w zdjęcie, by przejść do galerii.

 

Kontakt ze szkołą