Zespół Edukacyjny nr 2 Szkoła Podstawowa nr 17 im. gen. Władysława Sikorskiego w Zielonej Górze
Anna W    niedziela, 15, czerwiec 2014 20:34
Festiwal Nauki 2014

W poniedziałek, 9 czerwca, klasa 5b wraz z nauczycielem przyrody, Beatą Stoncel, uczestniczyła w wykładach i pokazach organizowanych jak co roku przez pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wysłuchaliśmy na Wydziale Biologii wykładu prof. Jerzaka pt."Dokąd lecą na zimę lubuskie bociany białe ?". Następnie udaliśmy się na Wydział Budownictwa, aby obserwować doświadczenia w laboratorium i sprawdzić siły nacisku na różne materiały budowlane i nie tylko oraz sprawdzić za pomocą aparatu termowizyjnego, które części naszego ciała są cieple, a które zimne. Na koniec na Wydziale Mechanicznym dowiedzieliśmy się, że nic tak naprawdę nie jest gładkie, nawet lustro.        

                                                                                                      Beata Stoncel

Kliknij w zdjęcie, by przejść do galerii.

 

Kontakt ze szkołą