Anna W    wtorek, 30, wrzesień 2014 04:41
50 lat minęło... Spotkania z absolwentami

 

 

 

 

26 maja w Lubuskim Teatrze odbyła się uroczysta gala wieńcząca obchody 50-lecia naszej placówki. Uczestniczyło w niej około 50 absolwentów naszej szkoły. Byli to absolwenci na poziomie gimnazjów, liceów oraz osoby dorosłe. Na scenie wystąpił jeden z absolwentów - pan Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry. Nie zabrakło wspomnień ze szkolnej ławki. Wydarzenie to było okazją do spotkań kilku pokoleń absolwentów z ówczesnymi uczniami i nauczycielami.

Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z cyklu "Nasi absolwenci z pasją" z panem Grzegorzem Biszczanikiem - zielonogórskim historykiem i kolekcjonerem dawnych ilustrowanych kart pocztowych. Pan Grzegorz przedstawił historię i rozwój pocztówki na przełomie wieków, wprowadzając naszych uczniów w fascynujący świat kolekcjonerstwa. Wszyscy uczniowie, pracownicy szkoły oraz rodzice mieli okazję podziwiać dawne pocztówki na stworzonej w tym celu wystawie.

Takich absolwentów na pewno życzyłaby sobie każda szkoła :)

 

 

 

 

 

Kontakt ze szkołą