Anna W    wtorek, 08, grudzień 2015 20:28
Akademia Przyszłości

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do programu "Akademia Przyszłości". Jego pomysłodawcą jest ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia Wiosna. Akademia, przy wsparciu darczyńców, pomaga dzieciom w poznawaniu swoich mocnych stron, ciekawych miejsc i osób oraz aktywnym spędzaniu przez nich czasu wolnego. Każde dziecko objęte programem, otrzymuje wsparcie osobistego tutora, czyli wolontariusza, który raz w tygodniu spotyka się ze swoim podopiecznym na terenie szkoły i przygotowuje dla niego indywidualne zajęcia dostosowane do jego potrzeb i możliwości. Dziesięcioro naszych uczniów zostało studentami Akademii Przyszłości. Uroczysta inauguracja odbyła się 5 listopada br. w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego, podczas której dzieci z naszej szkoły oraz innych zielonogórskich szkół podstawowych otrzymały z rąk koordynatora Regionalnego p. Agaty Kozdrowicz  "Indeksy Sukcesu" i upominki. W tej podniosłej chwili byli z nimi rodzice, liderzy i koordynatorzy szkolni, wolontariusze oraz zaproszeni goście. Uwieńczeniem gali był okazały i pyszny tort. Mali studenci są już po pierwszych  (jakże wyczekiwanych)  spotkaniach ze swoimi tutorami.

Zarówno dzieciom, jak i ich tutorom życzymy powodzenia.

                                                      Szkolny koordynator Akademii Przyszłości

                                                                        Małgorzata Płóciennik

 

Kontakt ze szkołą