Anna W    wtorek, 24, maj 2016 18:53
Sejmik Uczniowski

31 marca 2016 r. nasza szkoła była gospodarzem Sejmiku Uczniowskiego zorganizowanego w ramach projektu "Lubuskiej Akademii Debat Szkolnych" realizowanego z programu "Obywatele dla Demokracji" przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej OR w Zielonej Górze.
Spotkanie prowadziła pani Iwona Szablewska, Dyrektor FRDL. Do SP nr 17 zawitali przedstawiciele szkół: SP Salomon, SP w Ochli, SP w Drzonkowie, SP w Przylepie, SP w Zawadzie, SP w Kisielinie, SP w Słonym, SP nr 22, oraz SP w Zbąszynku, a także goście reprezentujący lokalne władze samorządowe - pani Lidia Gryko, Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta, a także pan Piotr Barczak oraz pan Paweł Wysocki, Radni Miasta Zielona Góra. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Masklak z kl. V B, Aurelia Kurkiewicz z kl. VI A oraz Krzysztof Goliński z kl. VI A.
Sejmik podzielony został na dwa etapy. Pierwszy z nich miał formę warsztatów, podczas których  grupy uczniowskie pracowały nad tezą "Warto angażować się w samorząd lokalny". W drugiej części młodzi Radni spotkali się z przedstawicielami władz samorządowych. Przedstawili wyniki swej pracy grupowej oraz zadawali pytania związane z lokalnymi sprawami.

                                                                                            Marzena Jurec

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć (klik)

 

Kontakt ze szkołą