Anna W    wtorek, 21, czerwiec 2016 21:11
Zaprzyjaźniam się z książką i czytaniem

Od 4 kwietnia do 10 czerwca  w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny  „Zaprzyjaźniam się z książką i czytaniem”. W projekcie wzięli udział wszyscy uczniowie klas I-VI.

Biblioteka szkolna została doposażona w nowe książki, które wybrali nasi uczniowie. Zadania realizowane w ramach projektu pozwoliły im doskonalić umiejętność wypowiadania się na temat przeczytanych książek,  przyczyniły się do poszerzenia słownictwa, wiedzy o świecie, doskonaliły umiejętność pracy w grupie. Zadania były dla dzieci atrakcyjne, rozwijały ich zdolności  i zainteresowania, uświadomiły im, że z książką można ciekawie spędzić czas wolny. Do projektu udało się również zaangażować  dużą grupę rodziców, która chętnie włączyła się do realizacji naszych zadań. Podjęte przez nauczycieli działania motywowały uczniów do czytania. Mamy nadzieję, że wszystkie  wydarzenia wpłynęły na zwiększenie zainteresowania naszych uczniów książką i czytaniem.

Praca naszych uczniów trwała dwa miesiące, a wszystkie etapy realizowanych działań  można obejrzeć w fotogalerii (klik).

                                                                           M. Moroz, H. Konieczna

 

Kontakt ze szkołą