Anna W    niedziela, 18, wrzesień 2016 18:33
Kampania na start

Chcemy, by Samorząd Uczniowski działał jeszcze lepiej. W tym roku postanowiliśmy dołączyć do projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Samorządy mają głos!". Zapraszamy do śledzenia wydarzeń związanych z wyborami Radnych Samorządu Uczniowskiego na stronie internetowej projektu http://wybory.ceo.org.pl/

Zaczęliśmy już w zeszłym tygodniu - na godzinach wychowawczych miały miejsce warsztaty "Po co nam samorząd uczniowski?", podczas których uczniowie klas IV-VI zastanawiali się nad celowością działań Samorządu Uczniowskiego oraz kompetencjami Rady SU. Dzieci tworzyły także "idealnego kandydata" - wymieniały cechy osoby, która będzie dbała o ich interesy i brała czynny udział w pracach Rady.

Przedstawiamy kalendarz związany z wyborami:

10 września - wybór kandydatów do Rady SU w klasach
12 września - podanie kandydatur do wiadomości publicznej oraz zapoznanie kandydatów z ordynacją wyborczą i zasadami kampanii
do 14 września - przygotowanie plakatów wyborczych i powieszenie ich na gazetkach ściennych
16 września - losowanie miejsc na liście wyborczej
od 19 do 28 września - kampania wyborcza, m. in. prezentacja kandydatur na korytarzu szkolnym, debata kandydatów
29 września - cisza wyborcza
30 września - wybory do Rady SU

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń związanych z kampanią!

                                                                                                             M. Jurec

Zapraszamy do galerii (klik)

 

Kontakt ze szkołą