Projekt "Świat nauki"
Uczniowie naszej szkoły i wszystkich pozostałych szkół podstawowych w Zielonej Górze biorą udział w projekcie pt. Świat nauki. W ramach projektu uczniowie klas 4-7 są uczestnikami zajęć odbywających się w Planetarium Wenus i Centrum Przyrodniczym. Każda klasa ma dwa razy w ciągu roku szkolnego te zajęcia. Na drugim spotkaniu klasy czwarte oglądały w Planetarium prezentację dotyczącą ruchów Ziemi oraz film na temat teorii doboru naturalnego Karola Darwina. W Centrum Przyrodniczym natomiast odbywały się warsztaty związane z funkcjonowaniem zmysłów oraz z komunikowaniem się. Wszystkie dzieci wróciły bardzo zadowolone, szczególnie podobał im się film o Karolu Darwinie i jego osiągnięciach.
                                                                                                                Beata Stoncel