Pokaz pierwszej pomocy
29 stycznia w naszej szkole gościła drużyna SIM (Społeczny Instruktor Młodzieżowy), czyli młodzież szkół średnich szkoląca innych w udzielaniu pierwszej pomocy. Młodzi ratownicy pokazali na fantomie w jaki sposób udzielać I pomocy, czyli resuscytować (wykonywać 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 oddechy), jakie informacje podawać wzywając pogotowie ratunkowe oraz w jaki sposób bezpiecznie ściągnąć jednorazowe rękawiczki w których udzielaliśmy I pomocy. W pokazie uczestniczyli uczniowie wszystkich klas czwartych, 5b i 7d. Chętni uczniowie sami demonstrowali to czego się nauczyli swoim kolegom i koleżankom. Były to bardzo potrzebne i pouczające zajęcia. Może kiedyś będziemy musieli je wykorzystać!
                                                                                                                    Beata Stoncel