• Raz w roku po korytarzach naszej szkoły przechadzają się anioły

  • Świętujemy Dzień Wiosny

  • Rozwijamy aktorskie talenty

  • Uczestniczymy w żywej lekcji przyrody

  • Jesteśmy organizatorami konkursu "Uzależnienia a zdrowie"

  • Mamy już ponad 50 lat.

  • Odkrywamy talenty

Światowy Dzień Nerki

W tym roku w dniu 8 marca oprócz Dnia Kobiet obchodzony był Światowy Dzień Nerki. Dzień ten obchodzony jest od 2006 roku, zawsze w drugi czwartek marca. Jest imprezą promocyjno-oświatową mającą na celu podniesienie wśród ludzi świadomości znaczenia nerek oraz informowanie o tym, że choroby nerek są powszechne i o tym jak można je leczyć. W przededniu tego dnia klasy siódme w ramach zajęć biologii i szkolnego koła PCK spotkały się z przedstawicielem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Nerka”, panem Markiem Osyczka, który był dializowany, a obecnie jest po przeszczepie nerki. Opowiedział on młodzieży o swoich przeżyciach związanych okresem choroby nerek, dializowania i przemianie w jego życiu, jaka zaszła po przeszczepie nerki.

                                                                                                                 Beata Stoncel

 

Kontakt ze szkołą