Inspektor ochrony danych osobowych:

Joanna Kowal tel.880 100 323

50 lat minęło (klik)

Płatność za obiady - numer rachunku bankowego

69 1020 5402 0000 0302 0247 2074

Wymiana polsko-niemiecka 2018

W październiku gościliśmy w naszym mieście i szkole grupę uczniów z Cottbus wraz z wychowawcami w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Współpracy Transgranicznej  Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2014-2020, Funduszu Małych Projektów i Projektów Sieciowych Euroregionu „Sprewa – Nysa – Bóbr” oraz budżetu państwa. W spotkaniu brało udział prawie 50 uczniów ze  Szkoły Podstawowej nr 17 oraz Max-Steenbeck-Gymnasium w Cottbus wraz z opiekunami. Organizatorzy spotkania zadbali o liczne atrakcje. Razem z gośćmi z Niemiec mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach malarstwa intuicyjnego przy dźwiękach muzyki Szopena prowadzonych przez panią Michalinę Walicht. Efekt pracy uczniów mogliśmy oglądać w szkolnej galerii 3. piętro. Uczniowie brali również udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez panią Ewę Woźniak i panią Violettę Zawartko. Jako gospodarze towarzyszyliśmy grupie z Niemiec w spacerze po Zielonej Górze oraz we wspólnym zwiedzaniu  skansenu w Ochli. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy podczas wizyty w Planetarium Wenus oraz Centrum Przyrodniczym. Miło spędziliśmy również czas na basenie i na warsztatach cukierniczych. Na zakończenie spotkania wymieniliśmy się upominkami.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii (klik).