Pasowanie na czytelnika 2019

Dnia 18 lutego  uczniowie z klasy 1a, 1b i 1c wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci  z rozsypanki  literowej układały alfabet, rozpoznawały bohaterów  znanych bajek, świetnie bawiły się podczas wspólnej recytacji  wiersza o książce wysłuchały i zapamiętały prośby książki. Na zakończenie części artystycznej pierwszoklasiści  złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. We wtorek pierwszaki ponownie odwiedziły bibliotekę, zapoznały się ze zbiorami  biblioteki,  regulaminem, poznały zasady  udostępniania  i poszanowania książek  oraz  zasady zachowania się w bibliotece. W tym dniu mogli również wypożyczyć,  pierwszą wybraną przez siebie książeczkę.

Zapraszamy do galerii zdjęć (klik)