Pierwsza pomoc 2019

W poniedziałek 04 marca w sali gimnastycznej odbył się pokaz I pomocy. Pokaz prowadziły uczennice I LO w Zielonej Górze, które należą do PCK i są SIM-ami, czyli Społecznymi Instruktorami Młodzieżowymi. Licealistki pokazały jak należy zabezpieczyć miejsce wypadku. Poinstruowały w jaki sposób należy zająć się osobą poszkodowaną przytomną lub taką, która nie jest przytomna.
Uczniowie klasy 2c, 4d, 5a,5b, 6a i 6c mogli poćwiczyć ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej. Ćwiczyli na fantomie wdechy i uciski klatki piersiowej, uczyli się też prawidłowego ściągania rękawiczek.
Zajęcia były ciekawe. Uczestnicy pokazu mieli możliwość utrwalić wiedzę i umiejętności udzielania I pomocy.Pokaz zorganizowała p.Beata Stoncel -opiekun SK PCK.
Za pokaz podziękowaliśmy oklaskami.

Zapraszamy do galerii (klik)