19April Park Poetów i Planetarium Wenus
Anna W  

Klasa IIc w ramach innowacji pedagogicznej wybrała się do jednego z najciekawszych przyrodniczo miejsc w Zielonej Górze- Parku Poetów. Wiosną w parku jest szczególnie urokliwie, a łany kwitnących zawilców wynagradzają trud prawie 7km wędrówki. W tym miejscu dawniej wydobywano glinę na potrzeby cegielni. Park założono w latach 30. ubiegłego wieku, jest on przykładem rewitalizacji obszaru poprzemysłowego - opowiada prof. Andrzej Greinert z Instytutu Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego. - To bardzo ciekawy i urozmaicony teren, położony na północnym stoku Wału Zielonogórskiego. Jego atutem są zbiorniki wodne, starodrzew oraz interesujące okazy fauny i flory. Dziś w dawnym parku przyroda rządzi się własnymi prawami. Przez lata zdziczał, ale to chyba tylko dodało mu uroku. Wystarczy do niego wejść, aby znaleźć się w całkiem innym świecie, w którym zapomina się o bliskości miasta. Nawet w upalne dni gęste korony drzew nie wpuszczają tutaj wiele światła, a obecność strumyka i stawów potęguje uczucie przyjemnego chłodu. - Tak naprawdę jest to już teren leśny, choć zachowała się część dawnych parkowych alejek. Dobrze byłoby, gdyby zielonogórzanie częściej tu zaglądali, bo to jedno z ciekawszych miejsc na terenie miasta - zachęca prof. Greinert. 

Jeśli chcesz:
- poznać i polubić jedno z ciekawszych przyrodniczo miejsc w Zielonej Górze,
- pomóc w jego ochronie,
- nauczyć się rozpoznawania roślin i zwierząt
...to ten warsztat jest dla Ciebie!
https://www.facebook.com/events/1138589299506397/


Byliśmy również w Planetarium Wenus. Dlaczego świeci słońce i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Co dzieje się na niebie? Na te i inne nurtujące dzieci pytania odpowiedział film „Ziemia, Księżyc i Słońce”

Zapraszam do galerii zdjęć (klik)

                                                                                  Joanna Gruszecka

Czytaj więcej:
 
Klasy IIa i IIc z wizytą w PGNiG
Anna W   Written on 22.03.2016

Klasy 2a i 2c udały się do zielonogórskiej siedziby PGNiG. Uczniowie podczas prezentacji dowiedzieli się w jaki ,,magiczny” sposób odnajduje się głęboko ukryte złoża ropy naftowej i gazu ziemnego, gdzie są one ukryte, z czego powstają i co się z nich produkuje. Zobaczyły m.in. próbki ropy i rdzenie skał, a także siarkę i replikę lampy naftowej.  Dowiedziały się również z jakich elementów składa się mundur górnika, dlaczego czako ma różne kolory i kim był Ignacy Łukasiewicz. Oprócz tego zobaczyły Salon Wystaw, w którym znajdują się elementy sprzętu wiertniczego i eksploatacyjnego, a także prace dzieci.

                                                                                     M. Sommer-Gibowska

Zapraszamy do galerii (klik)

Czytaj więcej:
 
2a i 2c w Centrum Przyrodniczym
Anna W   Written on 02.12.2015

We wrześniu klasy 2a i 2c wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się do nowo otwartego Centrum Przyrodniczego. Jest to miejsce edukacji, w którym znajdują się 32 stanowiska doświadczalne. Żadne z dzieci nie nudziło się i nikt nie podpierał ściany. Każdy mógł  dotykać,  naciskać, a nawet mocno uderzać pięścią! Nikt tu nie powiedział: "Nie wierć się!".  Przeciwnie, trzeba było się powiercić na siedzeniu, by zobaczyć, jak wygina się w określonej pozycji nasz kręgosłup. Największą jednak atrakcją był trójwymiarowy obraz, który powstawał z drugiej strony po odciśnięciu swojego ciała. Wszystkie wypukłości było dokładnie widać. Dzieci obejrzały także wystawy czasowe, pejzaże lubuskie, znad Odry i Bobru. W drodze powrotnej do szkoły uczniowie odwiedzili również Palmiarnię. Podziwiali panoramę miasta oraz ulubione żółwie. Po wyjściu z Palmiarni dzieci przeniosły się do krainy fantastycznych stworów. Zabawa była niesamowita, zresztą zobaczycie to na załączonych zdjęciach. 

                                                                                    M. Sommer-Gibowska

Kliknij w zdjęcie, by przejść do galerii.

Czytaj więcej:
 
Klasy IIa i IIc w Castoramie
Anna W   Written on 22.03.2016

W ramach innowacji pedagogicznej „Cudze chwalicie – swego nie znacie” uczniowie klas IIa Ii IIc poznają Zieloną Górę, jej walory krajobrazowe, a także firmy działające na zielonogórskim rynku. Tym razem odwiedziły Castoramę. Wykonanie własnoręcznie karmnika, czy stojaka na kubki to dla drugoklasistów nie lada wyzwanie. W takim zadaniu liczy się przede wszystkim precyzja, kreatywność i bezpieczeństwo. Dlatego dzieci tworzyły swoje dzieła pod okiem specjalistów.  Wszyscy poradzili sobie świetnie. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a swoje prace każdy zabrał do domu.

                                                                                                 J. Gruszecka

Zapraszamy do galerii (klik)

Czytaj więcej:
 
Wieża Braniborska
Anna W   Written on 24.11.2015

 

Klasa IIc odwiedziła jeden z zabytków naszego pięknego miasta-Wieżę Braniborską. Panorama z tego najwyższego punktu widokowego w Zielonej Górze jest wspaniała. Zresztą zobaczcie sami! (klik)

                                   

                                  Joanna Gruszecka

Czytaj więcej:
 

Więcej artykułów…

  1. Cudze chwalicie, swego nie znacie


Kontakt ze szkołą